Myjka Do Skrzynek i Łubianek MSK-4
Myjka stosowana jest do mycia zabrudzonych opakowań typu skrzynki, wiaderka czy łubianki używanych w przemyśle przetwórstwa owocowo-warzywnego.
Budowa
Sekcja mycia
- wanna dolna,
- wanna górna,
- system natrysków z dyszami,
- pompa wodna,
- opcjonalnie urządzenie może być wyposażone w elektryczny system grzania wody wewnątrz myjki lub w system grzania za pomocą pary wodnej,
- opcjonalnie urządzenie może być wyposażone w system automatycznego dozowania detergentu.
Sekcja spłukiwania
- natryski wodą świeżą,
- opcjonalnie urządzenie można tutaj wyposażyć w wentylator zdmuchujący wilgoć z umytego opakowania co znacznie skraca proces suszenia.
Układ transportujący opakowania:
- łańcuch,
- motoreduktor napędowy,
- prowadnice regulujące boczne,
- prowadnice dociskające.
Systemy podczyszczenia na sitach szczelinowych i oczkowych:
- Zawór spustowy zbiornika dolnego,
- Zabudowy przeciw bryzgowe, osłony bezpieczeństwa,
- Szafa sterownicza z układem automatyki.
Zasada działania
Brudne opakowania wsuwane są przez pracownika na wejściu urządzenia w e stalowe gdzie zostają pobrane przez łańcuch transportowy wyposażony w zabieraki. Opakowanie wchodzi w sekcję mycia zasadniczego gdzie natryskiwane jest przez zespół lanc myjących wyposażonych w dysze – są one regulowane we wszystkich kierunkach co pozwala na dostosowanie do każdego opakowania i specyfiki zabrudzenia. Do natryskiwanej wody dodawany jest detergent (dozowanie automatyczne jako opcja dodatkowo płatna), który dezynfekuje i wspomaga proces mycia.
Dodatkowo w celu uzyskania właściwej skuteczności mycia woda technologiczna podgrzewana jest w wannie urządzenia (opcja). Do wanny tej poprzez podwójne sito (szczelinowe i perforowane) spływa brudna woda, przez co jest podczyszczana z zanieczyszczeń stałych.
Myte opakowania trafiają dalej do sekcji spłukiwania gdzie natryskiwana jest na nie woda świeża – trafia ona potem do obiegu wody mycia zasadniczego przez co wykorzystywana jest ponownie – pozwala to na duże oszczędności w zużyciu wody technologicznej co znacznie obniża koszty użytkowania. Regulacja prędkości transportera łańcuchowego daje możliwość zmiany czasu przebywania opakowania w komorze myjącej a przez to skuteczności i wydajności mycia.