Krajalnica Do Pieczarek KTP-700

Urządzenie przeznaczone jest do krojenia w plastry (na sucho) pieczarek, które zostały nasycone w Komorze Vacum. Proces krojenia realizowany jest przez noże krążkowe. Istnieje wersja tego urządzenia z wodnym rozprowadzeniem surowca. Na urządzeniu można kroić również warzywa typu ogórek świeży, ale też kiszony lub konserwowy.

Budowa

Konstrukcja zapewnia bardzo łatwe utrzymanie wysokiej higieny produkcji oraz wysoką ergonomiczność pracy (profile zamknięte, łatwe mycie całej konstrukcji, itp.) materiał stal kwasoodporna, bądź elementy plastikowe dopuszczone do kontaktu z żywnością.

Zasada działania

Produkt do krojenia podaje się w przedniej części urządzenia, w której znajduje się wibrator kierunkujący i rozprowadzający pieczarkę lub ogórka. Przy jego pomocy pieczarka układając się kapeluszem w kierunku ruchu, a następnie spada odpowiednio ukształtowane przenośniki taśmowe. W przypadku ogórka – powoduje jego wstępne, wzdłużne ułożenie. Stąd surowiec dostaje się w obracające się zespół noży krążkowych, rozstawionych w zależności od zadanej szerokości plastra. Sposób wykonania tych przenośników gwarantuje, że w trakcie transportu pieczarka lub ogórek nie zmienia swojej orientacji, co wydatnie przyczynia się do jakości cięcia i mniejszych ubytków surowca. Zespół noży jest wykonany jako jeden zespolony ze sobą układ dwóch wałów z nożami ustawionymi na określoną szerokość cięcia produktu. Dla wygody obsługi użytkownik powinien posiadać dodatkowe zespoły noży, na wszystkie potrzebne szerokości cięć. Przezbrojenie maszyny na nową szerokość cięcia w takim przypadku zabiera czas ok. 10 min. Pieczarka po pokrojeniu jest odbierana podajnikiem wibracyjnym, którego dno wykonane jest w wersji perforowanej do odbioru kruszu.

Główne podzespoły urządzenia

 
  • Konstrukcja wsporcza na kołach jezdnych,
  • Rynna wibracyjna kierunkująca,
  • Przenośnik podający,
  • Zespół nożowy,
  • Rynna wibracyjna odbierająca,
  • Szafa sterownicza.
Masz Pytania?

Skontaktuj się z nami

Sprawdź jak możemy Ci pomóc

Przewiń do góry